اکنون که Inside Out را دیده اید (یا حتی اگر این کار را نکرده اید) ، در زیر 12 روش معلمان و والدین می توانند به بچه ها کمک کنند تا آنچه را که در فیلم دیده اند ، گسترش دهند و از آنها به عنوان تخته سنگ استفاده کنند تا در مورد مغز ، آموزش دهند. یادگیری (SEL) و به طور کلی زندگی.

دکتر جان گوتمن در کتاب خود "پرورش یک کودک باهوش عاطفی" توضیح می دهد که چگونه والدین و معلمان می توانند به عنوان مربیان احساسات فعالیت کنند. گوتمن می گوید: "بسیار شبیه مربیان ورزشی ، آنها به فرزندان [و دانش آموزان] راهکارهایی برای مقابله با فراز و نشیب های زندگی می آموزند."

این مفهوم مربیگری مهم است ، زیرا فرزندان ما - نه والدین یا معلمان - را در مرکز قرار می دهد. در حالی که فیلم را تماشا می کردم ، بارها فکر می کردم چقدر وسوسه‌انگیز است که بتواند احساسات را تحریک کند (مثلاً تلاش برای جلب شادی از یک شرایط غیرعادی ناراحت کننده) به جای اینکه آن را مربی کنم (به احساسات احترام بگذارید و در مورد آن صحبت کنید همانطور که گوتمن توصیه می کند).

با تماشای Inside Out ، آرزو می کردم که هنگام تدریس روانشناسی دبیرستان ، این حادثه باشد ، و خوشحالم که الان هم اکنون به عنوان والدین تمام تلاش خود را برای کمک به سه پسرمان برای پردازش احساسات انجام داده ام. با استفاده از تجربیات من به عنوان یک معلم و آنچه که من همچنان به عنوان والدین کشف می کنم ، در اینجا 12 نکته برای نحوه استفاده از Inside Out برای کمک به بچه ها در مورد مغز ، احساسات و خودشان یاد می گیریم:

با علم مغز آشنا شوید. بچه ها را با "کلمات مغزی" مانند قشر مغز ، آکسون ها ، دندریت ها یا هیپوتالاموس آشنا کنید. در وبلاگ منتشر شده در Neurologica ، استیون نولا ، متخصص مغز و اعصاب استعاره های به کار رفته در Inside Out را برای نشان دادن کارکردهای مغز جدا می کند (وی نتیجه می گیرد که برخی از جنبه ها با دقت بیشتری از سایرین به تصویر کشیده شده اند). مبحث عالی STEM
یک اجرای زنده را مشاهده کنید و در مورد احساسات صحبت کنید. من به طور مداوم تحت تأثیر قدرت هنرهای نمایشی برای SEL و یادگیری محتوا قرار گرفته ام. اخیراً این فرصت را داشتم که Les Miserables را ببینم. کل نمایش برای بحث درباره عواطف مناسب بود - و برخی از اشعار ، مانند آهنگهای سرخ و سیاه - ارتباطات با احساسات را واضح تر می کند: "قرمز ، روح من را در آتش حس می کنم. سیاه ، رنگ ناامیدی. "
کتابهای غیر داستانی مرتبط را بخوانید. Magination Press مجموعه ای از "چه کاری را باید راهنمایی کند" منتشر کرده است (به عنوان مثال چه کاری باید انجام شود وقتی که درجه حرارت شما شعله ور می شود) که به شکل کار تهیه شده است و راهکارهایی را برای بچه ها (و بزرگسالان!) فراهم می کند تا هنگام احساس مغز و عصبانیت ، هنگام نگرانی ، هنگام مغز ، از آنها استفاده کنند. گیر کرده ، یا وقتی کاملاً ناسپاس.
از برنامه ای مانند Happify استفاده کنید. این برنامه بچه ها و والدین را از طریق فعالیت هایی که "استرس زا نیست" طی می کند. با تشکر از Happify ، من با پسران خود چندین فعالیت و بازی را انجام داده ام که روشهای سرگرم کننده ای برای تمرین قدردانی ، یادگیری تکنیک های تنفس و لذت بردن از احساس آرام
فرایند حافظه را جدا کنید. زبان را جدا کنید و تفاوت های بین خاطرات کوتاه مدت و بلند مدت را توضیح دهید. درباره رمزگذاری ، ذخیره سازی ، بازیابی خاطرات ، عملکرد اجرایی و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید.
در مورد احساسات و حافظه بنویسید. در نظر بگیرید که چگونه می توان خاطرات مختلف را ساخت و بازسازی کرد. در یک خاطره ای که درون Inside Out به تصویر کشیده شده بود ، رایلی در ابتدا یک خاطره را "غم انگیز" قرار داد ، زیرا تصور می کرد که باعث شده تیمش از بین برود. پس از تأمل بیشتر ، او فهمید که این یک خاطره "شاد" است زیرا فهمید والدین و هم تیمی هایش برای او در آنجا هستند. نوشتن و تأمل می تواند به فراز و نشیب ها کمک کند.
با بچه های خود صحبت کنید (و گوش دهید!) مانند مثال بالا ، در مورد چگونگی مشاهده خاطرات مختلف از دیدگاههای گوناگون و چگونگی تغییر آنها با گذشت زمان ، صحبت کنید. والدین می توانند در طی فرایند مربیگری بچه ها را انجام دهند. "چگونه صحبت کنیم تا بچه ها گوش دهند و گوش دهند تا بچه ها صحبت کنند."
انسان و حیوان را با هم مقایسه کنید. از طریق عملکرد عملکرد اجرایی (در درجه اول در لوب فرونتال که ما را از داران متمایز می کند) در مورد عملکرد اجرایی و این واقعیت که انسان از ظرفیت برخوردار است صحبت کنید.
داستان را بخوانید و در مورد احساسات صحبت کنید. یک جستجوی آمازون بیش از 3،000 عنوان برای کتاب های کودکان درباره احساسات ایجاد می کند - یکی از موارد مورد علاقه من سریال WorryWoos است.
به بچه ها کمک کنید تا آنچه را که می توانند و نمی توانند کنترل کنند تشخیص دهند. بسیاری از امور زندگی فراتر از کنترل ما نیست ، با این وجود ما می توانیم نحوه تفکر بچه ها را نیز شکل دهیم. اطلاعات بیشتر در مورد تمرکز روی تلاش (و شناخت نتیجه را نمی توان همیشه کنترل کرد) در این بخش درباره دروس زندگی و یادگیری بخوانید.
خاطراتی را ایجاد کنید که بچه های شما از آنها ترسیم می کنند. بیشتر این نوع دروس به طور طبیعی اتفاق می افتد - در لحظه های روزمره زندگی.
در مورد آن بخورید. در حالی که درسهای زیادی وجود دارد که امیدوارم دانشجویان روانشناسی من بخاطر بسپارند - فکر می کنم مواردی که اکثر آنها را به خاطر می آورید وجود دارد - روزی هر سال "مغز می خوردیم". دیدن این فیلم و نوشتن این وبلاگ به من یادآوری می کند که من به تعویق افتادم. ژله مغزی برای بچه های ما

در حالی که مدتهاست که شناخته شده است که شناسایی و صحبت کردن در مورد احساسات می تواند به هر کسی کمک کند هنگامی که "زندگی وارونه می شود" ، Inside Out کمک کرد تا زندگی را به شکلی انجام دهد که مخصوصاً با بچه ها صحبت کند زیرا تماشای رایلی حرکت از مینه سوتا به کالیفرنیا است.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که زندگی همیشه خوب نیست

منبع : sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

technokade خانه بابا مصیب international trading پمپ دیافراگمی ادبیات شعر و هنر (اشعار مولانا ) slammag کپسول لاغری اسلیمینگ آبی Jeff مشاور‌املاک‌ چرمدوزي-ساوالان‌ حکمت ما