چه چیزی معلوم می شود که کودکان چگونه نتیجه می گیرند؟ این سوال در ذهن همه والدین است. چه کاری می توانیم انجام دهیم تا بهترین فرزندان خود را در زندگی به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها به افرادی مهربان ، باهوش و شاد تبدیل می شوند؟ ما به عنوان والدین ، ​​همه ما می خواهیم کودکانی را پرورش دهیم که:

دلسوز هستند
با دیگران خوب رفتار کنید
اعتماد به نفس هستند
برای خودشان فکر کنند
ارزشهای خوبی داشته باشید
افتخار می کنند اما متکبر نیستند
برای خود و توانایی هایشان ارزش قائل هستند
اخلاقی داشته باشیم که به آنها احترام بگذاریم و تحسین کنیم
جالب است که پژوهشگران روابط مشهور جهان Drs. جان و جولی گوتمن دو پیش بینی کننده راجع به نحوه معلوم شدن کودکان تعیین کرده اند.

1. تنظیم احساسات: توانایی درک و مدیریت احساسات
2. روابط اجتماعی: چگونگی همراهی کودکان با بزرگسالان و سایر کودکان

متأسفانه ، منابع بسیار کمی در مورد والدین درباره این دو پیش بینی کننده بحث می کنند. بیشتر منابع والدین فقط روی نظم و انضباط تمرکز می کنند و این به تنهایی به والدین کمک نمی کند تا به این اهداف برسند. فهمیدم که والدین بسیار بیشتر از یک روش نظم و انضباط است - که بخش عمده ای از فرزندپروری خوب به تدریس تنظیم احساسات کودکان می پردازد - من به برنامه ویدیویی مربیان احساسات Gottmans: the Heart of Parenting روی آوردم.

دکتر جان گوتمن می گوید والدین نمی توانند به تنهایی همه این اهداف را با نظم و انضباط به سرانجام برسانند ، و این در عوض از طریق آنچه دکتر جولی گوتمن آن را "لحظه های جادویی" می نامد ، محقق می شود. اینها لحظه های ارتباط با کودکان در هنگام احساسات هستند. از طریق اتصال در طول لحظه های جادویی ، والدین می توانند واقعاً در نحوه احساس کودکان نسبت به خود و جهان تأثیر بگذارند. نحوه ارتباط ما در آن لحظه ها به "احساسات متا" بستگی دارد ، یعنی این که ما در مورد احساسات چه احساسی داریم و البته اینکه در مورد احساسات چه احساسی داشته باشیم نتیجه مستقیمی از نحوه برخورد ما در کودکی در هنگام نشان دادن احساسات است!

به طور کلی ، گوتمن ها دریافتند که هنگام صحبت از متا احساسات ، 2 نوع والدین وجود دارند.

1. رد کردن / عدم پذیرش والدینی که غم و عصبانیت را می بینند انگار سموم مضر هستند. این والدین برای تغییر احساسات کودک به حالت مثبت هر کاری انجام می دهند ، احساس می کنند هر چیزی غیر از یک کودک خوشحال نشانه ای از عدم موفقیت آنها به عنوان والدین است. آنها می گویند این والدین احساسات را به گونه ای می بینند که گویی آنها یک لباس هستند که می توانید لباس خود را بپوشید یا از آن استفاده کنید.

2. مربیان احساسات والدینی هستند که احساسات را فرصتی برای ارتباط و آموزش می دانند. دکتر جان گوتمن می گوید ، این والدین ، ​​احساسات شدیدتری را در فرزندان خود و همچنین در خود مشاهده می کنند. آنها همه احساسات را ابتدا با درک و همدلی برآورده می کنند ، و این والدین بسته به اینکه آیا رفتار نادرست به احساسات مرتبط بوده است ، محدودیت ها یا حل مسئله را تعیین می کنند.

در برنامه مربیگری احساسات ، گوتمان مزایای داشتن حداقل یک پدر و مادر مربیگری احساسات را تشریح می کند. این بچه ها:

دستاورد بالاتری داشته باشید
بیماری عفونی کمتری داشته باشید
کنترل بهتر impulse و رضایت تاخیر داشته باشید
به نظم و انضباط کمتری نیاز دارید
که کمتر
از بیشترین تأثیرات منفی طلاق دور می شوند
چگونه یک مربی احساسات باشیم:

1. به کودکان کمک کنید تا احساسات خود را برچسب بزنند. برای اینکه بتوانند احساسات را تنظیم کنند ، کودکان باید آنها را درک کنند - چه احساسی دارند ، چه چیزی آنها را به وجود می آورد ، و هنگام احساس آنها چه کاری انجام دهند.

2. تمام احساسات فرزندتان را تأیید کنید و بپذیرید ، و ارزشهای خود را در مورد رفتار به شما اطلاع دهید. به عنوان مثال ، این احساس عصبانیت قابل قبول است ، اما ضربه زدن هنگام عصبانیت نیست. همدردی با کودک حتی وقتی که رفتار نادرست داشته باشد مهم است. این نشان می دهد که شما درک می کنید کودک چه احساسی دارد ، و به یاد داشته باشید که این بخشی از آن "لحظه جادویی" است که در طی یک احساسات با کودک در ارتباط هستید. اصلاح رفتار به تنهایی - نظم و انضباط - ممکن است منجر به کودکی سازگار شود ، اما همه آن اهداف والدین دیگری که ما فقط از طریق ارتباط ما با کودک در آن لحظه ها انجام داده ایم.

3. محدودیت هایی را در هنگام وجود رفتار نادرست تعیین کنید. قبول احساسات فرزند شما به معنای پذیرش رفتار آنها نیست. این کار را با برقراری ارتباط احساسات خود در مورد عمل انجام دهید ، نه در مورد شخصیت آنها. آنچه قابل قبول و غیرقابل قبول است را بیان کنید ، دلیل تعیین حد را بیان کنید و بر رفتارهای مثبت مثبت مورد نیاز تأکید کنید ، نه اینکه فقط به بیان رفتار منفی بپردازید. به عنوان مثال ، "من می دانم که شما عصبانی هستید ، اما من به شما اجازه نمی دهم ضربه بزنید. بیا کنار من بنشین وقتی عصبانی هستید ، باید نفس عمیق بکشید یا به راه بروید. "هنگام حل مشکل ، به یاد داشته باشید که دو مجموعه هدف ، شما و فرزندتان وجود دارد ، و برای یافتن راه حلی که هر دو هدف را برآورده کند ، کار کنید.

من سالها مراحل بالا را انجام داده ام و خیلی خوب کار کرده است ، بنابراین فکر می کردم در آموزش هوش هیجانی فرزندانم کار خوبی انجام می دهم. برنامه Emotion Coaching ایده های بسیاری را ارائه داد که من از آنها آگاه نبودم ، مانند متا احساسات ، که واقعاً بسیار چشم نواز بودند. من دوست دارم که این برنامه دارای تمرینات باشد ، و من واقعاً از Deck Card Coaching Emotion را دوست دارم. من می توانم یکی از این کارتهای الهام بگیرم و استفاده کنم.

منبع : sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بليط هواپيما معرفی کالا کیارش کسب درآمد اینترنتی سایت تفرحی رادوین شکوه طبیعت تکنولوژی های روز افکار زیبا وانیا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. تکنولوژی آموزشی.فناوری اطلاعات