چند سال پیش ، من و همسرم در مورد کار هیجان انگیزی که درس داشت شنیدیم. جان و جولی گوتمن مشغول انجام روابط شویی بودند. ما از این واقعیت شگفت زده شدیم که بر اساس بیش از چهل سال تحقیق با هزاران زوج انجام شده است. با آمدن از دنیای پرستاری که تحقیقات تجربی در آن حائز اهمیت است ، من از رویکرد داده محور آنها برای درک پویایی زوجین دلگیر شدم. به طور طبیعی ، من شروع به خواندن و صحبت در مورد کتاب های آنها کردم.

برای همسر من بسیار محبوب و تا حدودی پرتحرک ، مایک ، سفر متفاوت بود. بعد از شنیدن من در مورد توقف های هفتگی در مورد Gottmans ، او متوجه شد که برنامه سود EAP شرکت وی برای کارگاه آخر هفته هنر و علم عشق پرداخت می کند. او وقتی از محل کار به خانه آمد ، از این خبر بسیار هیجان زده شد. شاید او امیدوار بود که من از Gottmans پرش کنم یا اینکه صحبت از کارشان را متوقف کند. از طرف دیگر ، شاید گزارش های منظم کتاب من در پشت ناخودآگاه او جوانه بزند؟

به هر دلیلی ، ما به اتفاق هنر و علم عشق در مرکز شهر سیاتل رفتیم. ما انتظار داشتیم برخی از یادداشت ها را یادداشت برداری کنیم و در مورد نظریه روابط بیاموزیم - درمورد این موضوع خیلی بیشتر از آنچه که هر یک از ما چانه زنی کرده بودند ، به دست آوردیم. جان و جولی فوق العاده آسیب پذیر و معتبر بودند. آنها دوباره یک استدلال واقعی از رابطه خودشان ، درست در مقابل ما ، دوباره تصویب کردند. چه کسی این کار را می کند؟

معنی دارترین لحظه آخر هفته زمانی بود که ما مقابل یک صخره بزرگ جلوی عرصه ای که Sonics در آن بازی می کرد تکیه دادیم (از شروع من شروع نکنید ، این یک مقاله جداگانه است). به ما دستور داده شده بود که از سالن نمایشگاه دور شویم و در مکانی پیدا کنیم که از طریق یک تمرین بتوانند کار کنند. به نوعی آن یک فعالیت ساده ما را به لحظه نزدیکی شدید سوق داد. این تجربه همه در همان زمان صمیمی ، غافلگیرکننده و هیجان انگیز بود - و طبق علمی که ما تازه درباره آن یاد گرفته بودیم ، همچنین کاملاً قابل پیش بینی بود.

در هفته های بعد از کارگاه ، ما ابزارهایی را که آموخته بودیم به کار گرفتیم. ما شروع به پرسیدن سوالات پایان بخش و ایجاد "قرار ملاقات های سالسا" کردیم. ما به دنبال فرصت هایی برای ساخت نقشه های عشق بودیم. در یک لحظه در اواسط دعوا ، شوهرم حکم میانی را مسدود کرد و گفت: "این فکر را نگه دارید!" و با جزوه Aftermath of Fight برگشت. در گذشته ، من فکر می کنم ما سعی داشتیم آن لحظه نزدیکی که در کارگاه داشتیم را بازتولید کنیم. ما شبهای تاریخ خود را در رستوران ها نشسته ایم و استدلال می کردیم که از کارت های گوتمن استفاده می کنیم در حالی که منتظر می مانیم وارد خانه هایمان شویم.

در حالی که این ابزارها به خوبی در زندگی شلوغ ما یکپارچه نبودند ، با این وجود آنها کار کردند و ما در هفته های بعد چندین لحظه نزدیکی عمیق داشتیم. ما هر دو از این ایده که این تجربه را می توان تکرار کرد ، مورد تعجب قرار گرفتیم. من از شما جزئیات عاشقانه را برای شما ذخیره خواهم کرد (شاید اگر گوتمنها من را به عقب دعوت کنند) یک پست جداگانه باشد ، اما ما کاملاً دوست داشتیم که این ابزارها برای روابط ما چه کرده اند و ما می خواهیم راهی پیدا کنیم تا آنها را به دیگران منتقل کنیم.

ما با ساخت یک برنامه شروع کردیم. مایک به جان و تیمش در مؤسسه گوتمن نزدیک شد و آنها موافقت کردند که مشارکت کنند. با استفاده از طرح های من از سناریوها ، شوهرم و دوستش یک برنامه ویندوز 8 را که از آن به نام The Gottman Love Jungle نامگذاری شده بود ، نمونه برداری و اصلاح کردند. این عالی نبود اما به ما کمک کرد تا تقاضای بازار یک بازی مبتنی بر زوج ها را درک کنیم. از آنجا ، ما طوفان مغزی با تیم در TGI و آزمایش سایر ایده های محصول را ادامه دادیم. ما اصول یادگیری تجربی را مورد مطالعه قرار دادیم و به دنبال راه هایی برای جفت کردن فعالیت های زوج خاطره انگیز با روش گوتمن بودیم. هدف ما تسهیل لحظات ارتباط و نزدیکی برای زوجین در حالی که از طریق تجربیات مشترک در یادگیری ها قفل می شوند.

ما تا زمانی که فضایی ایمن و بازیگوش را ایجاد نکنیم که زوج ها بتوانند با یافته های تحقیق Gottman استفاده کنند و در تعامل باشند ، متوقف نخواهیم شد. در نهایت ، ما تصمیم گرفتیم که یک بازی تخته برای زوجین ساده ترین و در دسترس ترین راه برای شروع شرکا باشد. این نتیجه گیری ما را به سمت نسخه اول بازی The Gottman Couples Retreat Board سوق داد که پس از ماهها گروه های متمرکز و آزمایش بتا ، سرانجام در دسترس عموم قرار می گیرد. من و مایک به همکاری مؤسسه Gottman برای جمع آوری بازخورد از زوج ها و استفاده از این داده ها برای نسخه های بعدی محصولات آینده ادامه خواهیم داد - دقیقاً همانطور که انتظار دارید از گروه های غیرقانونی Gottman که ما شده ایم. اگر بازی تخته را بازی کرده اید ، دوست دارم در مورد تجربه شما بشنوم. می توانید مرا در توییتر پیدا کنید.

می توانید Gott را خریداری کنید

منبع : sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Kendrick دیزل ژنراتور تلاوت های مــــــــــاندگار گریه کانال تلگرام عاشقانه باهیما تور آسیا تولیدکمپرسور باد سلامت پوست و مو Ricardo تاریخ ایران